V posledních letech u nás pravidelně vznikají veselými granty podpořené „historické“ filmy, a ty středověké mě vyprovokovaly k malému ohlédnutí za historickou realitou. Tou skutečnou, barevnou, veselou, rafinovanou.

Většinou mi stačí několik fotek jakožehistorického filmu, ze kterých je vidět výprava, a smutně si povzdechnu Už zase…My jsme si zvykli představovat si středověk jako nějaké temné, surové, primitivní období, kdy lidé bydleli v nenahozených kamenných studených ruinách a chodili v plátěných pytlích. Paradoxně přitom už třeba věkovitá Vávrova husitská trilogie je v tomhle smyslu točená s mnohem pravdivější historickou výpravou než většina toho co vzniklo v poslední době.

Pokračovat ve čtení celého článku na: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499331

5950 Celkem čtenářů 12 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/karel-martel.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/karel-martel-150x150.jpgTomášFIlm a hudbaHistorieVšechny rubrikyhistorie,středověkV posledních letech u nás pravidelně vznikají veselými granty podpořené 'historické' filmy, a ty středověké mě vyprovokovaly k malému ohlédnutí za historickou realitou. Tou skutečnou, barevnou, veselou, rafinovanou. Většinou mi stačí několik fotek jakožehistorického filmu, ze kterých je vidět výprava, a smutně si povzdechnu Už zase...My jsme si zvykli představovat si...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii