V srpnu 636 se odehrálo válečné střetnutí mezi „bandou pouštních lupičů“ a početnou, pravidelnou byzantskou císařskou armádou. Když většina čtenářů přečte, že šlo o bitvu u Jarmuku, pokrčí rameny. Nikdy o ní neslyšeli.

Byzanc na křižovatce

Na začátku sedmého století se odehrávaly dramatické příběhy, které měly mít vyústění, jež ovlivnilo celá staletí dějin. První příběh nás zavede do Byzance. Císař Herakleios zdědil stát v ekonomicky velmi špatné kondici a jeho vláda byla provázená trvalou snahou vrátit Byzanci politickou i ekonomicou sílu, kterou měla za vlády Justiniana před zhruba sto lety.

Zdroj: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=472396

5565 Celkem čtenářů 9 Dnes čtenářů
TomášHistorieVšechny rubrikyhistorie,JarmukV srpnu 636 se odehrálo válečné střetnutí mezi 'bandou pouštních lupičů' a početnou, pravidelnou byzantskou císařskou armádou. Když většina čtenářů přečte, že šlo o bitvu u Jarmuku, pokrčí rameny. Nikdy o ní neslyšeli. Byzanc na křižovatce Na začátku sedmého století se odehrávaly dramatické příběhy, které měly mít vyústění, jež ovlivnilo celá...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii