Protože hodně čtenářů Sedmé vlny nemusí tušit, oč jde, doporučuju starší člínek Larp – výlet do jiné reality … a seznam videí z Youtube:

oku

Rok 2018 je tu, a tak tady je ochutnávka, jaké larpy na rok 2018 chystáme. Tři velké hry (z toho dvě novinky!) a dva komoráčky.


Kvarteto - komorní larp

Kvarteto  – 13.1.2018

Komorní zájezd. Výletníci si prožijí příběh smyčcového kvarteta na přelomu 70. a 80. let dvacátého století.
6 míst: 3 muži, 2 ženy, 1 obojetný
Výlet trvá trvá asi 4 hodiny.
Forma: „český jeep“, scriptovaná hra, simulace, symbolické rekvizity, skoky v prostoru a čase
Náročnost: Hra je hodně skriptovaná, ale nenáročná, vhodná i pro úplné začátečníky.
Na lednový běh se dá hlásit na webu Hraj larp .
Pravděpodobně ho budeme uvádět i někdy později v roce 2018, termíny najdete na facebooku Cesty časem, nebo přímo stránku hry Kvarteto.

 

 


Krvavé časy 1313 – 16.-18.3.2018

Král Jan se blíží a přihlašovací formulář je tu. Cesta do roku 1313 na říšský sněm do Norimberku proběhne 16.-18.3.2018 na hradě Lipnici. 

Cesta je otevřená pro skupinu 59 poutníků časem (31 mužů, 25 žen, 3 obojetné), 2 až 10 poutníků se může přidat v neskriptovaných místech, ve kterých budou vykonávat práce služebnictva a osobních stráží urozených dam a pánů. Délka výpravy 3 dny (prodloužený víkend). Víc informací o hře na Krvavé časy >>

Jde o zábavnou výpravu pro lidi s duší hráče. Vzdor názvu, nečekejte nic jako bitvu – bude se intrikovat, pletichařit, bourat staré svazky a budovat nové, řešit rodinné záležitosti a kostlivci vypadlí ze skříní a některé postavy si užijí pěkné romantické linky – všechno v kostýmech šlechty z počátku 14. století. Takže nádherná výprava, kromě zážitků ze hry si odnesete zážitek středověku – a spoustu fotek a videa. Stanete se na nich hlavním hrdinou / hrdinkou svého vlastního historického velkofilmu.

Na Krvavých časech nějaká místa stále jsou. Bude to nefalšovaný středověk! Hrad, kuchyně, zpívání v kostele, kostýmy, dramatické zápletky. Na Krvavých časech samé panské! a radinné zápletky, které nevymyslíš.

Krvavé časy jsou výpravnou kostýmní dramatickou obsahovou hrou. Dobro a zlo není tak snadno identifikovatelné a hráči mají  protihráče v dalších hráčích a méně v systému (a cépéčkách, které ho třeba v Albigenských reprezentují). Drama se častěji děje na úrovni složitých rodinných vztahů. Pokud jde o víru – proti Albigenským tu kromě postav, jimž na víře záleží, máme postavy, které víru pouze využívají anebo jim je úplně jedno. V Albigenských se hodně hraje o svobodě, víře a svobodě víry. V Krvavých časech se hodně hraje o víru v právo a spravedlnost proti které stojí čistokrevné sobectví a zvůle. Na obou stranách jsou přitom urození pánové i církevní hodnostáři. Poznat hranici mezi oběma stranami je obtížnější – je tekutější a méně zřetelná. Je tu víc gamistických postav – ale nejsou takové zdaleka všechny. I milovníci imerze si najdou postavy hluboké a hrající dovnitř. Je tu víc hudby a tance a turnajové duely.

Většina postav je historických. Kdo není zrovna fanoušek 14. století, bude často hodně překvapený z toho, jací lidé se schovávají za jmény z učebnic.

Ocitnout se v kůži pžíslušníka evropské nobility v roce 1313 můžete i vy, když se stihnete přihlásit. Neotálejte dlouho, zbývá pár poslendích míst.

Přihláška

 


Albigenští 1262 – 5. běh bude 24.-25. března 2018

Albigenští jsou dramatický výpravný obsahový larp se skriptovanými rolemi. 
Cesta do roku 1262 do předhůří Pyrenejí.Albigenští 1262 cesty časem
Cesta je otevřená pro skupinu 48 poutníků časem (26 mužů, 21 žen, 1 obojetná), 2 až 10 poutníků se může přidat v neskriptovaných místech.
Délka výpravy 3 dny (prodloužený víkend)
Jde o emočně náročnou výpravu. Odehrává se v druhé půlce 13.století v malém městečku, které přežilo náboženské války, ale do kraje se spolu s vítězi vplížila nesvoboda nejen náboženská. Jsou tu role ze všech vrstev společnosti a na většinu z nich čekají hluboké a intenzívní prožitky.

Pátý běh Albigenských už je beznadějně plný i s náhradníky. Na Krvavých časech naopak nějaká místa stále jsou. Obojí bude nefalšovaný středověk! Hrad, kuchyně, zpívání v kostele, kostýmy, dramatické zápletky. Na Krvavých časech samé panské! a radinné zápletky, které nevymyslíš.

Takže radíme – chcete-li středověk, přihlaste se teď na Krvavé časy. Neotálejte dlouho zbývají poslední volná místa. A předvýběry budeme posílat tento týden.

Přihláška

 


Čistí 2262 – 17.-19. srpna 2018

Čistí jsou dramatický výpravný obsahový larp se skriptovanými rolemi a hororovými prvky.

Cesta je otevřená pro skupinu 58 poutníků časem (řada postav je obojetných), 2 až 10 poutníků se může přidat ve vedlejších rolích.

Odehrává se v postapokalyptické budoucnosti a má mnoho společných rysů se středověkými Albigenskými. Hra bude emotivní, temná a intenzívní. Bude hlavně o vyjednávání, vztazích, pátrání, přežití v nesvobodném světě. Ale také se bude občas střílet nerfkama a budou tu i dramatické, temné akční noční scény.

Hrát budemev  základně v Bratronicích. Hra bude začínat v pátek ráno a končit v sobotu v noci. Víc informací o hře najdete na Čistí 2262 >>

Přihlašování je průběžně otevřené:

Přihláška Čistí 2262

 


 A ještě něco navíc?

Každý rok přijde několik zatím neplánovaných uvedení našich komorních her – třeba na HZNM con, Žižkonu, Prague Pride, Hraj larp a podobných příležitostech. Jejich termíny průběžně zveřejňujeme na https://www.facebook.com/CestyCasem/.

Pak také plánujeme jeden víkendový workshop pro učitele – o zážitkovém vyučování obecně, o larpech, o možnostech využít některé už existující  larpy a jak z ich vytěžit maximum. Termín zatím nemáme a budete-li mít nějaká konkrétní přání v tomto směru, napište, rádi vám vyjdeme vstříc.

Krvavé časy mapa 1313

Rodokmeny Přemyslovců, Lucemburků , Habsburků a dalších rodů na počátku 14. století.

Postavy ve hře Krvavé časyMapa panství českých a moravských rodů 1313 pro hru Krvavé časy

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

2992 Celkem čtenářů 3 Dnes čtenářů
https://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/01/FB-head.jpghttps://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/01/FB-head-150x150.jpgTomášlarpNovinkyVšechny rubrikyhistorie,larp,osobnostní rozvojProtože hodně čtenářů Sedmé vlny nemusí tušit, oč jde, doporučuju starší člínek Larp - výlet do jiné reality ... a seznam videí z Youtube: oku Rok 2018 je tu, a tak tady je ochutnávka, jaké larpy na rok 2018 chystáme. Tři velké hry (z toho dvě novinky!) a dva komoráčky. Kvarteto  -...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii