Věnuje ho do svěřeneckého fondu! Je to jednoduché a na volliče to zapůsobí. Co to bude pro dotyčného znamenat reálně?

Říjeme jim prostě Pracháč, Správce, Rentiér, Fond. Pracháčkvůli střetu zájmu „odevzdá“ své firmy do svěřeneckého fondu.

Pracháčtím na určenou dobu přestane vykonávat práva majitele, a ta místo něj začne vykonávat Správce fondu. Toho jmenuje ovšem Pracháč. Nepochybujme, že Správce bude zcela loyální a pravidla koneckonců nastavená tak, že Správce bude mít manévrovací prostor naprosto přesně vymezený a neudělá nic, co by se Pracháčovi nelíbilo.

Budou firmy vložené do fondu vydělávat? Ano, stále stejně, jejich chodu se to nedotkne.

Budou formy vložené do fondu čerpat dotace? A budou vstupovat do veřejných zakázek? A čeká někdo něco jiného? Jen Pracháčbude moci veřejně říkat, že ty firmy nejsou jeho. Čistě právně bude mít navíc v tu chvíli pravdu. Nebude proto problém, aby sám třeba z pozice ministra podepsal smlouvu s jednatelem některé z těch firem, protože „majitelem“ je přece fond.

Pokračovat ve čtení celého článku: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579073

1374 Celkem čtenářů 3 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2017/01/ano-dělám-z-vás-voly.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2017/01/ano-dělám-z-vás-voly-150x150.jpgAdminEsejeSpolečnostVšechny rubrikyVěnuje ho do svěřeneckého fondu! Je to jednoduché a na volliče to zapůsobí. Co to bude pro dotyčného znamenat reálně? Říjeme jim prostě Pracháč, Správce, Rentiér, Fond. Pracháčkvůli střetu zájmu 'odevzdá' své firmy do svěřeneckého fondu. Pracháčtím na určenou dobu přestane vykonávat práva majitele, a ta místo něj začne vykonávat Správce fondu....Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii