Do schránky nám v poslední době chodí zvláštní noviny. Pražan, Pražský kurýr, Pražské noviny, Noviny Pražana, Pražské blitky a tak podobně. Všechny vypadají, že jde o čísi dobročinný příspěvek k informovanosti obyvatel Prahy. Čtenář zbystří až když zjistí, že jednotlivé z nich vždy nasypou kupu hnoje na všechny možné i nemožné politické strany – s výjimkou jediné. Každý takový list narazil na fenomenální svaté politiky, kteří nás všeho toho hnoje od ostatních politiků zbaví a přivedou do ráje. No, třeba tací jsou. Zarážející je jen to, že každé noviny ho nacházejí v jiné partaji.

To je možná dobré znamení, v každé straně je parta politiků, kteří jsou schopní, pracovití, mají smysl pro rodinu, nekradou a jsou spravedliví, chtějí pro nás to nejlepší. Ale pak přijde zklamání. Je v tom nějaký zmatek – stejnému politikovi přisuzují různé z těch dobročinných novin úplně jiné vlastnosti. Jakoby šlo o úplně jiné lidi. Že by v redakcích zaměstnávali takové amatéry, co pomíchají jména politiků? Rozhodně je to divné.

Kdosi mi naznačoval, že je to jinak. Že Pražan ve skutečnosti není listem pro všechny Pražany, jak se jeho název snaží tvrdit, ale je to stranická masírka jedné party – a proto se tam tak brutálně spílá jiným partám. A stejné je to i s dalšími pražskými novinami, co jsou “zdarma”. Já vím, věci zdarma mívají háček. Ale že by nám hned několik redakcí nezávise na sobě lhalo už názvem svého plátku? Tomu nevěřím, tak podlí lidé nejsou. Asi jsem něco nepochopil, tím to bude.

Ale to mě ve skutečnosti tak netrápí, mně na těhle listech vadí hlavně jejich nedostatek. Rozumějme, pustil jsem se do jarního mytí oken a noviny dobře sají a výborně se jimi leští skla. A včera mi v půlce leštění noviny došly! Já vim, je to starosvětské, můžu vzít stěrku a je to fik fik, ale jednak naše okna mají spoustu malých tabulek, které stěrkou zas tak fik fik nejdou, jednak se mytím oken uklidňuju, když mě rozruší zprávy ze světa – třeba ta tragédie, co musí prožívat naši vrcholoví sportovci, když jim stát nechce navýšit dotace, no hrůza – a potom, žádnou stěrkou skla nevyleštíte tak nádherně.

Prostě doufám, že stranické sekretariáty uvolní ještě nějakou kačku a hodí nám do baráku zas pár těch krásných tisků, abych to mohl dodělat.

 

8974 Celkem čtenářů 2 Dnes čtenářů
TomášEsejeVšechny rubrikypředvolební boj,volby,volební materiályDo schránky nám v poslední době chodí zvláštní noviny. Pražan, Pražský kurýr, Pražské noviny, Noviny Pražana, Pražské blitky a tak podobně. Všechny vypadají, že jde o čísi dobročinný příspěvek k informovanosti obyvatel Prahy. Čtenář zbystří až když zjistí, že jednotlivé z nich vždy nasypou kupu hnoje na všechny možné...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii