Facebook cenzuruje. Nebo dojí?Facebook mi dneska postupně masakruje všechny příspěvky. Na mém profilu zmizely zatím jen některé (třeba ten, kde nadávám, že mi smazali odkaz na video), ale na stránkách – a to i absolutně nepolitických – jde do háje skoro všechno, co vložím, a to během pár minut. Souběžně mi chodí vysvětlení, že si myslí, že je to spam, pak omluva, že to zkontrolovali, že to není spam, ale příspěvek vložit nejde a nevrátěj ho tam a ani nejde vložit znovu. A za hodinu poté znovu ty ty ty, smazali jsme, protože si myslíme, že je to spam. A tak celý den dokola. A korunují to tím, že mi celý den chodí výzvy, že si smazané příspěvky můžu promovat a přihodit jim pár stovek. A přemýšlím, oč se tady jedná.

a) fajn, nebudu paranoidní, děje se to spoustě lidem. (i když někdy ta paranoia neni od věci)

b) neni to obsahem, to je fuk. Video z YT o naší středověké hře fakt neni nic, kde bych uměl najít problém. Lidem mizí kde co… spojuje je to, že jsou to odkazy mimo FB.

c) chvíli jsem myslel, že je bug, prostě se jim něco podělalo a algoritmus selhává. Ale neumim si představit, že po 12 hodinách masívního průseru by si vedení podobné company mohlo dovolit hrát mrtvého brouka. Jestli jo, tak si to velký Z. může dát do životopisu.

d) takže si spíš myslím, že to není bug, ale metoda, jak dojit uživatele. (Myslim, že neuvěřitelně sprostá – ale asi to souvisí s tím, že velký Z. má miliardy a já je nemám.) Jestli chceš dát na FB video, dej ho sem a ne na YT. (no jo, jenže kromě jiného FB videa zválcuje brutální kompresí, kterou je úplně zprasí k nekoukatelnosti…) Jestli chceš psát blog, založ si ho na FB. Nelinkuj jiné zdroje. Protože u videa na YT má z reklamy asi tak 95% Google a 2-5% autor (teda při troše štěstí), na FB má 100% FB. Čim dál víc si myslim, že o tohle tu jde nejvíc. Daruj svůj obsah Facebooku, ať má cukrouš prachy na výplaty pro cenzory a může se tvářit jako hodňouš, co podporuje “charitu”. A jestli chceš, aby ten obsah někdo vůbec viděl, zacvakej přímou platbu. Geniální, ne? FB umí pořídit obsah zadáčo a slízne přitom dvojí tržbu.

Ano, je to legitimní. FB je jeho, klidně může rovnou napsat, že kdo chce zůstat, bude ročně platit $1000 poplatek. Klidně ho může smazat a jít do tmy. Jenom přemýšlím, když to udělá, kde se sejdeme. Google+? VK? Vznikne úplně jiná síť? Teď to nevíme, ale zdá se, že je dobře vědět, že FB dokážou zničit – ne blackout, občanská válka, nálet ufonů… ale úlety jediného bohatého a sebestředného sociopata.

3030 Celkem čtenářů 1 Dnes čtenářů
https://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/08/Screen-Shot-2018-08-23-at-18.42.59-copy.pnghttps://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/08/Screen-Shot-2018-08-23-at-18.42.59-copy-150x150.pngTomášEsejeSpolečnostcenzura,facebookFacebook mi dneska postupně masakruje všechny příspěvky. Na mém profilu zmizely zatím jen některé (třeba ten, kde nadávám, že mi smazali odkaz na video), ale na stránkách - a to i absolutně nepolitických - jde do háje skoro všechno, co vložím, a to během pár minut. Souběžně mi chodí...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii