Legislativní výbor poslanecké sněmovny po dlouhém projednávání došel ke shodě ohledně hříchu coby součást dědictví a tím i předmětu dědické daně.

Narovnává tak letitou anomálii, kdy dědičný hřích byl sice součástí dědictví, ale nevztahovala se na něj dědická daň. Tato anomálie bude napravena.

Každý hříšník bude od roku 2017 (tedy k poslednímu ledna 2018) podávat místně určenému finančnímu úřadu Vyznání hříchů, tzv. Penitenciál, ve kterém bude vypočten podíl poplatníka na dědičném hříchu lidstva. Dědičný hřích, resp. jeho vyměřený podíl, bude zpoplatněn dědickou daní.

Všechny podrobnosti, sazby daně, i příslušné formuláře v elektronické podobě budou dostupné na webových stránkách ministerstva financí.

Zdroj: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=501353

8475 Celkem čtenářů 4 Dnes čtenářů
TomášSpolečnostVšechny rubrikynáboženstvíLegislativní výbor poslanecké sněmovny po dlouhém projednávání došel ke shodě ohledně hříchu coby součást dědictví a tím i předmětu dědické daně. Narovnává tak letitou anomálii, kdy dědičný hřích byl sice součástí dědictví, ale nevztahovala se na něj dědická daň. Tato anomálie bude napravena. Každý hříšník bude od roku 2017 (tedy k...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii