Téma islámu se stává dělící čarou. Buď jste ti správní, co chápou, že islám je náboženství míru a je vlastně úplně cool, nebo jste zavrženíhodní omezení náckové, xenofobní omezenci, co by nejraději vyhladili 1,5G hodných muslimů.

Kdysi jsem si říkal, že příští válka v Evropě bude válkou občanskou a povedou ji potomci nativních Evropanů proti imigrantům. Ale to jsem se pletl. My si totiž stačíme sami. Bojovat proti sobě budou Evropané, kteří budou cítit příslušnost k evropské civilizaci a hájit svobodu, a na druhé straně jiní Evropané, kteří jim tuto příslušnost budou chtít zakázat a budou se snažit uzákonit jediný správný pohled na svět.

Přeháním? Vůbec ne, třeba ve Švédsku nejen zrušili volby a uzákonili přetrvání současné koalice na mnoho let dopředu, ale také jednají o zákoně, který kritiku islámu a imigrace učiní trestným činem. Koneckonců, podíváte-li se na web naší místní strany zelených, možná v první chvíli znejistíte, jestli se jim tam nenaboural hacker a nenapsal tam ty šílenosti jen proto, aby je znemožnil. Obávám se, že ne. Zelení tolik touží po zeleném praporu, že když ztratili schopnost prosazovat reálnou ekologicky moudrou politiku, pozvedli zelený prapor islámu.

Možnost, že Evropě bude rouhání a kritika islámu zapovězené, je reálná.

Ale to nejnebezpečnější ve skutečnosti je, jak se polarizuje postoj islamofilní části společnosti. Už se nedebatuje o tom, že máte jiný názor. Dokonce už se většinou odpůrce náboženství míru nenazývá idiotem, protože je to málo odpudivé, prostě je nácek. Kdo nechce islám, je nácek. Co na tom, že to nedává vůbec žádný smysl.

Je rasista. Ačkoli islám není rasou.

Je xenofob. Ačkoli proti islámu většinou vystupují lidé, kteří dobře vědí, oč jde.

Je pomatený šašek, protože “u nás” přece žádní muslimové nejsou. Až na to, že “u nás” z právního pohledu už dávno není Česká republika, ale Schengenský prostor a v Schengenském prostoru žijí muslimů už desítky milionů.

Mimochodem – víte, že v Kosovu se mezi roky 1945 až 1990 počet Albánců ztrojnásobil? A počet muslimů v Británii se za posledních 13 let zdvojnásobil? Uznáním albáského státu v Kosovu jsme připustili precedens, jehož dopad většině evropských politiků ještě ani z části nedošel. Aktuálně nadáváme Rusku za to, jak porcuje sousední Ukrajinu a odvoláváme se na mezinárodní právo, ale buďme fér: Uznání Kosova coby státu bylo mnohem brutálnjším porušením mezinárodního práva s mnohem dalekosáhlejšími důsledky. Uznáním Kosova jsme legitimizovali mnohem víc než odtržení Krymu a východní Ukrajiny. Od uznání Kosova je zde precedent, kdy určitou část státu osídlí menšina nepřátelská ke kultuře hostitelské země, v daném regionu přečíslí původní obyvatele a následně dovolávajíc se práva na sebeurčení odtrhne část území státu, který je původně přijal coby ekonomické imigranty.

V řadě zemí EU začíná být reálnou hrozba, že když budete děti vychovávat jinak než v souladu s vládním a jediným povoleným systémem hodnot, tedy když budete příliš nekonformní, budou vám děti odebrány a dány do péče někomu konformnějšímu. Není třeba parazitovat na sourozencích Michálkových. Stačí vzpomenout, že několika českým rodinám v minulých letech byly odebrány děti, protože ty rodiny byly příliš chudé a současně příliš bohémské, takže jim chudoba nevadila. Nebo rodina, která neměla doma pračku ani televizi byla shledaná za natolik nebezpečnou, že muž skončil ve vězení a děti v náhradní péči.

Že nacismem zavání tohle? Zkuste to vyslovit mezi příznivci láskylné multikulturní společnosti. Protože ti vědí, jaké hodnoty jsou správné a jak se má správně žít.

Milovníci islámského obohacení poukazují na to, že ve Starém zákonu je také pár pěkných šíleností. Je. Že kvůli nim nechceme zakázat křesťanství? Ze dvou důvodů. První většina ne-křesťanů netuší, a sice, že Starý zákon není souborem závazných norem, což Korán pro muslimy je. Jsou to historické příběhy s morálním ponaučením a nikdo nikomu neříká, že má dělat přesně to, co se tam píše. Druhý je důležitější: My jsme křesťanství, respektive náboženství obecně, dávno odsunuli z veřejné do soukromé sféry. Ať si kdo chce věří čemu chce, ale ať nečeká, že na to někdo druhý bude brát ohled.

Jeden kamarád mi vysvětloval, jaký jsem nelida, protože chci sekulární společnost a ta muslimům zakáže jejich víru, vždyť je to princip sekulární společnosti. Inu není. Sekulární společnost je ve svém důsledku jediná, která umožní plnou náboženskou svobodu.

Že každý má právo se přestěhovat kamkoli chce? Nemá. To je další zásadní omyl. Občané nějaké země, v našem případě ČR, potažmo EU, jsou skupinou spolumajitelů své země a mají právo se rozhodnout s kým ji budou sdílet. Tak jako soused nemá z nějaké vyšší instance právo nastěhovat se vám do obýváku, tak Afričan nemá žádné přirozené automatické právo nastěhovat se do Evropy.

S jedním člověkem jsem opakovaně docházel k tomu, že si prý všechny muslimy představuju jako vousaté teroristy s kalachem a proto je nenávidím. Jenže to je všechno špatně.

Za bolševika ani zdaleka nebyli všichni Čechoslováci příslušníky Rudých brigád ba ani členy komunistické strany. Jenže to vůbec nic neměnilo na tom, že komunismus jako doktrína byl (a stále je) špatný. A to ne proto, že by ho někdo špatně interpretoval, je nemocný ve své esenci. Komunismus lze “polidštit” tak jak to chtěl Dubček, udělat ho snesitelnější, ale stále by šlo jen o nemocný systém špatný od své podstaty. A stejné je to s islámem. Většina muslimů si ho nevybrala, prostě se do něj narodili. Jeho hodnoty přijali za své, protože žádné jiné doopravdy nepoznali. Nejsou špatní, ale islám jako společenský systém ano. Tak jako stačí si přečíst Marxe a Lenina, stačí přečíst si Hitlera, tak stačí si přečíst Korán.

Z toho vyplývá vztah k muslimům: Samozřejmě, že většina muslimů jsou v jádru dobří lidé a jestli si někdo myslí, že ten, kdo odmítá islám, “nenávidí” muslimy, je úplně mimo mísu. Odmítnutí islámu nesouvisí s jakoukoli osobní averzí a už vůbec ne s nenávistí k muslimům. Protože muslimové jsou první, komu islám křiví a ničí život. Jako každá dogmatická doktrína.

Daleko větší nebezpečí, než že v pražském metru odpálí bombu fanatický muslim, přichází nebezpečí, že vás ostrakizuje fanatik, který si toleranci vykládá tak, že je nutná i tolerance k netoleranci a naopak je nepřijatelná netolerance čehokoli, včetně totalitní ideologie. Že totalitní ideologie jako první po svém nástupu k moci zlikviduje právě ty sluníčkové liberály a příslušníky duhových pochodů hrdosti pošle v lepším případě na nucené práce, to ve svém svatém nadšení nechce vidět.

V Evropě propuká docela nepěkná atmosféra honu na čarodejnice. Ale paradoxně nehoní ti netolerantní jestřábi ty hodné imigranty, homosexuály a sluníčkové liberály. Sluníčkoví lierálové spustili hon na ty, kdo na tu sluníčkovost nevěří. V očích takového euroliberála nemáte právo na názor odlišný od toho, co je přece jasné a správné. Mimochodem – pojem heretik ve svém původním významu vůbec neznamená odpadlíka od víry. Znamená toho, kdo svou víru našel vlastní duchovní cestou. Protože správné bylo nepřemýšlet o víře a přijmout to, co říká církev. Dojít k víře jinou cestou, to byla hereze. Od IV. lateránského koncilu odměňovaná pravidelně smrtí, tedy až do doby, kdy jsme vybudovali sekulární společnost. Možná se to změní, protože trvání na sekulárním charakteru společnosti není zdá se úplně sluníčkové.

Hrozí nám návrat nějaké obdoby svaté inkvizice kontrolující správnost víry? Ale vždyť ta už přichází. Společnost už dávno je ostře polarizovaná a Kdo není s námi je proti nám. Aspoň v očích multikulturalistů je to jasné. Má něco proti islámu, je to hnusný xenofobní intolerantní nácek.

Původně publikováno naj: https://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=450629

 

24559 Celkem čtenářů 2 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/islam.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/islam-150x150.jpgTomášSekulární společnost a islámSpolečnostVšechny rubrikycenzura,islám,kritika islámu,nátlakové skupiny,občanská společnostTéma islámu se stává dělící čarou. Buď jste ti správní, co chápou, že islám je náboženství míru a je vlastně úplně cool, nebo jste zavrženíhodní omezení náckové, xenofobní omezenci, co by nejraději vyhladili 1,5G hodných muslimů. Kdysi jsem si říkal, že příští válka v Evropě bude válkou občanskou a povedou...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii