S imigrantskou vlnou vyplaval rozpor: Naše politické elity by rády, aby naše populace rostla, neb bez toho zhyne průběžný penzijní systém, a současně není schopna zapřemýšlet, proč že je naše demografická křivka, jaká je.

Trend mít málo dětí a mít je pozdě by sám o sobě nebyl problémem, kdyby náš špatně nastavený penzijní systém nebyl závislý na trvalém růstu populace. Průběžný penzijní systém totiž je něco jako letadlo ve velkém a je mimo jakoukoli debatu, že jednoho dne se zhroutí, stejně jako jakékoli jiné letadlo. Pokud tedy nepřijde odpovědná a odvážná vláda, která ho zásadně reformuje. Ale k samotné populaci.

Myslet si, že demografickou křivku napravíme dovozem lidí z Afriky, je nejzběsilejší a nejhloupější nápad, který může politik vyslovit. Sociální systém to nejen nezachrání, ale naopak způsobí jeho bližší selhání. O ostatních důsledcích nemluvě. Chceme-li uvažovat o zachování rovnoměrné či dokonce mírně stoupající populační křivky, musíme uvažovat o tom, jak odstranit obavy z rodičovství našich vlastních mladých lidí.

Celý článek pokračuje na: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=467640

19947 Celkem čtenářů 1 Dnes čtenářů
https://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/hope2.jpghttps://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/hope2-150x150.jpgTomášSpolečnostVšechny rubrikydemografie,populace,populační křivka,porodnostS imigrantskou vlnou vyplaval rozpor: Naše politické elity by rády, aby naše populace rostla, neb bez toho zhyne průběžný penzijní systém, a současně není schopna zapřemýšlet, proč že je naše demografická křivka, jaká je. Trend mít málo dětí a mít je pozdě by sám o sobě nebyl problémem, kdyby náš...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii