Jedna mediální hvězda v rouchu kněze nás drezúruje, že se máme nezaslouženě dobře a za situaci v Africe můžeme beztak my, tak je naší povinností tenhle dědičný hřích odčinit.

Uvědomil jsem si, že jestl tím “my” myslí církev a její představitele, něco na té vině bude. Paměťníci možná vzpomenou, jak v devadesátých letech některé hvězdy světového showbyzu jezdily do Afriky a před očima kamer rozdávaly hladovějícím podvyživeným dětem jídlo. Tu a tam vzniklo několik provizorích nemocnic – a kvalita zdravotní péče díky nim i díky tunám dovezených léků skokově stoupla. Na to téma vznikla řada angažovaných filmů, přednášek, článků a některé z těch hvězd to díky svým aktivitám dotáhly i ke šlechtickým titulům.

Maličko v ústraní si někteří zlí škarohlídi tehdy všimli, že souběžně s jídlem přijíždějí vysocí církevní hodnostáři, chválí dobročinnost dárců a vychovávají ty hladovějící místní lidi. Vysvětlili jim, jak moc se Bohu příčí plánované rodičovství, že antikoncepce, nedejbůh potrat, jsou učiněným zlem a správné je prostě nic neplánovat a svěřit to do rukou Božích. Řadě lidí v Evropě tohle působení církve nešlo pod fousy, ale vesměs jsme to brali jako směšný folklór který se přibalil k jinak celkem bohulibé činnosti. Musela být bohulibá, protože jsme zachránili statisíce životů.

Zdroj: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=507141

5567 Celkem čtenářů 3 Dnes čtenářů
https://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/příčiny-imigrace-940x1024.jpghttps://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/příčiny-imigrace-150x150.jpgTomášSekulární společnost a islámSpolečnostmigrační vlnaJedna mediální hvězda v rouchu kněze nás drezúruje, že se máme nezaslouženě dobře a za situaci v Africe můžeme beztak my, tak je naší povinností tenhle dědičný hřích odčinit. Uvědomil jsem si, že jestl tím 'my' myslí církev a její představitele, něco na té vině bude. Paměťníci možná vzpomenou, jak v...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii