Víkend nám přinese výročí události, která v našich dějinách patří k těm nejkonfliktnějším a která je přijímaná velmi rozporuplně. Rozhodně ale vždy s velkými emocemi: 30. května došlo nedaleko Prahy, kousek od vsi Lipany k bitvě, která je českých v učebnicích dějepisu tradičně považovaná za milníky.

Jak se na ní budeme koukat, to závisí na našem hodnocení předchozích 15 let, po které u nás zuřila občanská válka, u nás nazývaná s jemným eufemismem „husitské války“.

Pokračovat ve čtení článku na: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=411156

2436 Celkem čtenářů 1 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2017/01/300px-Skupina_bratrských_vojevůdců.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2017/01/300px-Skupina_bratrských_vojevůdců-150x150.jpgTomášHistoriehistorie,husité,středověkVíkend nám přinese výročí události, která v našich dějinách patří k těm nejkonfliktnějším a která je přijímaná velmi rozporuplně. Rozhodně ale vždy s velkými emocemi: 30. května došlo nedaleko Prahy, kousek od vsi Lipany k bitvě, která je českých v učebnicích dějepisu tradičně považovaná za milníky. Jak se na ní...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii