Před pár lety jsem uvěřil v porcelánového Boha. Moje víra ve Svatou mísu je ústavou i Listinou práv a svobod zaručena, tedy potud vše v pořádku a víra ve Svatou mísu se řadí mezi ostatní náboženství, ke kterým je třeba coby k morálním sloupům společnosti brát zřetel.

Samozřejmě jsem si už vyslechl své.

Třeba, že moje víra je příliš mladá a nemůžu chtít, aby ji někdo respektoval. A to tedy ne. Ani v Listině práv a svobod, ani v ústavě není žádný časový limit, který by víra měla překonávat.

Pak také, že ve Svatou mísu věří příliš málo lidí. Ale ani to neberu. Opět to z hlediska ústavy ani Listiny není žádný argument.

Třetí argument byl, že kvůli Svaté míse se ještě v dějinách příliš málo zabíjelo. Inu, to je pravda. Nevím, je-li potřeba to napravovat. Nebo ano?

Těžký kalibr je připomínka, že moje víra je úchylná. Samozřejmě je. Stejně jako náboženství vybudované pedofilním pastevcem, který se během svého života etabloval jako vrah desítek, spíš stovek lidí. Ano, vzývání Svaté mísy je obskurní. Ale je vzývání popravčího nástroje obskurní méně? A konečně, já nikomu neberu právo na jeho úchylné náboženství, tedy stejné právo na úchylárny mám i já.

Příslušníky již zavedených náboženství asi popudím. To je mi líto. Já vím, že je řada autorit, které by nejraději rozhodování o tom, co je víra nebo co není víra, ponechaly těm nejpovolanějším – tedy sami sobě. Třeba dvojice Halík – Alrawi by se jistě ráda viděla v pozici konečného arbitra, komise, která by nesprávné kulty zavrhla. Možná by jako třetího vzali třeba Ransdorfa, je to sečtělý uvážlivý muž a rozuměli by si. Je pravda, že to jsme v historii měli i v Evropě. A jsme moc rádi, že jsme se podobného kádrování zbavili. O mé víře zkrátka nebude rozhodovat žádná komise, právo na ni, jak jsem uvedl, vyplývá z Listiny a ústavy a basta.

Někdo by mohl pátrat po svatých textech. Je jich spousta. Jsou psané božským písmem do Svaté role a každému jsou k dispozici. To je velká výhoda civilizace, každý může mít vlastní Svatou roli.

Ale teď k tomu důležitému: Chtěl bych všechny přítomné upozornit, že kdokoli znevažuje záchodovou mísu, velmi vulgárně uráží mou víru. Tedy, koukejte se k Svaté míse jako i ke Svaté roli chovat se vší úctou.

Odmítáte, protivíte se a veřejně chcete deklarovat, že se budete proti Svaté míse hrubě rouhat?! To by z vás ani Halík, ani Alrawi neměli radost. To by se nemělo! Svobodu ano, ale vocuď pocuď. Jestli někdo chce abych respektoval jeho svobodu, musí na oplátku respektovat mojí Svatou mísu! Nikdo nemá právo Svatou mísu urážet.

Pokračovat ve čtení na: http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=443690

1365 Celkem čtenářů 3 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/svatá-mísa.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2016/12/svatá-mísa-150x150.jpgTomášSekulární společnost a islámSpolečnostVšechny rubrikynáboženství,sekulární společnost,víraPřed pár lety jsem uvěřil v porcelánového Boha. Moje víra ve Svatou mísu je ústavou i Listinou práv a svobod zaručena, tedy potud vše v pořádku a víra ve Svatou mísu se řadí mezi ostatní náboženství, ke kterým je třeba coby k morálním sloupům společnosti brát zřetel. Samozřejmě jsem si...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii