V jedné z prvních reakcí na iDnesu psali o masakru levice. Ano, komunisté a ČSSD propadli. Je to nejen dobře, ale i zákonité. Ne proto, že by se voliči odkláněli od levicové politiky, ale proto, že na levici se vyrojily nové marxistické strany.

Dinosaury spolykala strana estébáka a oligarchy – a proč by měli volit neúspěšného Filipa, když tu mají úspěšného čerpače dotací, který nejen slibuje, že s živnostníky zatočí, ale reálně to také dělá. Ale úspěch jeho fašizjící strany už pomalu kulminuje a brzy úplně uvolní prostor pr levici novou.

Vlajkovou lodí nové levice se stala Pirátská strana, ale hned v závěsu se řadí plejáda klonů KDU. Kromě samotného KDU1 jsou tu TOP (KDU2) – kdeže je někdejší heslo Tradice Opovědnost Prosperita, STAN (KDU3), a v Praze Čižinského Praha sobě (KDU4). A tu a tam se v koutku krčí i přežívající dřívější pokus o progresivistickou neo-levici LES. Kdysi jsem si dělal legraci, že kdyby se LES a STAN spojili, může se jejich koalice jmenovat ČUNDR. A mnohde se opravdu spojili, na čundr si jen ještě budeme muset počkat. Levicoví zelení zmizeli, jejich voliče spolykali Piráti.

Spojují je zásadní témata: EURO a EU obecně. To je tak na roveň Svaté trojice. Pak je tu velké běsnění kolem migrace, která je přece dobrá a musíme být solidární. Protože migranti jsou budoucí voliči levice, tedy je správné jich do Evropy dostat co nejvícea kdo je proti, je nácek a bude vyřazen ze společnosti. A pak nutnost zachovat všechny dosavadní státní penězovody, jen je lépe přesměrovat a vytvářet penězovody nové generace, kterým se říká granty. Ty budou na dobré věci, podporu správných hnutí, umlčení špatných lidí, ochránění jejich společné představy o světě.

Ani jeden z těch subjektů logicky neusiluje o menší a efektivnější stát, o vrácení prostoru občanovi, nikdo nemluví o svobodě nebo menším zdanění. O občana nejde. Společně sní o Dobru. Tedy tom jejich Dobru. Jejich političtí oponenti jsou Zlo. A Zlo bude tahle nová levice potírat. Nebude to dělat gulagy a veřejnými popravami jako ta stará, ale bude to dělat stejně důsledně. Zdaněním, kontrolou v kyberprostoru, cenzurou, veřejnou ostrakizací typu metoo, přerozdělováním financí té správné straně.

Jejich fanoušci se půjdou poprat za to, že nejsou levicí. Vždyť moderní marxistická sociologie říká, že tohle dělení máme ignorovat, že už neplatí. Protože označení levičák se těmhle mladým progresivistům nezdá dost sexy. (V čemž se nepletou, není.) Moderní levice se k levici – na rozdíl od dinosaurů – nehlásí. Ale jsou, aťsi protestují.

Pravice je někde kolem dna. ODS se probírá z nejhoršího, což je dobře, otázka, nakolik se vzmátoří to do příštích parlamenentcíh voleb. Realisté zatím ani po dvou letech nemají předsedu, a subjekt, který nevede volený předseda, ale mentor, vyvolává otázky. Kvalita mentora a jeho nejblžšího týmu je nesnižuje. Chtějí-li vykročit směrem do reálné politiky, musí se otevřít a tohle změnit. Svobodné po odchodu Petra Macha do Evropského parlamentu ovládli libtardi a autisté, a Svobodní teď stojí na křižovatce, jestli – a případně jak rychle – jsou schopní stranu vzkřísit. Probuzení Realistů a Svobodných je přitom důležité, protože většina pravicových voličů zatím na volby prostě kašle. Z nějakých důvodů to nechtějí hodit ODS a reálně volitelná alternativa není. A tak volby dopadly, jak dopadly.

V Praze nás čekají čtyři roky, kdy nebude vůle k dostavbě okruhu, nedostaví se metro na letiště, zamrzne řada důležitých projektů – zato vyrostou nové cyklostezky (stejně zbytečné a nevyužívané jako ty staré), zhorší se dopravní situace na řadě míst, ale zato přibude pár nových laviček Václava Havla, každá za bratru milion, možná přibude nový koncertní sál (přestože je problém naplnit ty staré a třeba budova státní opery je horký brambor, o který nikdo nestojí). Koalice příznačně nazvaná KLID vyhrožuje, že zařídí, že to řidičům a majitelům aut pěkně osolí, protože auta jsou zlo. Vlastnictví auta není levicové.

Inu, někdy bude líp. Možná.

7673 Celkem čtenářů 2 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/10/nevim.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/10/nevim-150x150.jpgTomášEsejeSpolečnostspolečnost,volbyV jedné z prvních reakcí na iDnesu psali o masakru levice. Ano, komunisté a ČSSD propadli. Je to nejen dobře, ale i zákonité. Ne proto, že by se voliči odkláněli od levicové politiky, ale proto, že na levici se vyrojily nové marxistické strany. Dinosaury spolykala strana estébáka a oligarchy -...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii