Lečba BabišemAsi nejsilnější racionální důvod, proč ukončit prezidentování Zemana, zněl předpoklad, že prezident Zeman prodlouží agónii vlády Babišova ANO. Zatímco někdo jiný ji ryche ukončí. Samozřejmě, můžeme se, dneska už zcela akademicky, bavit o tom, jestli by to třeba Drahoš dokázal. Ale není to důležité. Podstatné je, co bude, až Babiš vyčerpá své tři pokusy – teoreticky mu to může trvat ještě tak půl-třičtvrtě roku. Pak přijde vyhlášení předčasných voleb, to znamená, že další měsíce zůstane u moci vláda v demisi. Celkem pravděpodobně další rok. Pokud by se prezident rozhodl, že to zítra utne, stále by to byl skoro rok. A po tu dobu zůstane současný parlament. Je to dobře nebo špatně?

Reálnou hrozbou je, že Babiš ten čas využije k ovládnutí klíčových pozic na ministerstvu vnitra a spravedlnosti. Další vláda je pak bude zase dlouho a pracně obměňovat za lidi, kteří nejsou spjatí s Agrofertem. Na druhou stranu – současný parlament vydal Babiše k trestnímu stíhání. V okamžiku vzniku nového parlamentu získá Babiš znovu imunitu a Bůh suď, jak dlouho pak řízení bude probíhat, případně neskončí-li nakonec promlčením. Ale to je menší ze dvou problémů spojených s předčasnými volbami.

Většina lidí si představuje, že předčasné volby vytvoří nějakou novou krásnou situací, nový krásný parlament bude mít úplně jiné složení než ten současný, a svět bude krásný a kytičkový. Zajímalo by mě, proč si to lidé myslí, když všechno politické dění indikuje trend opačný. Pokud k předčasným volbám dojde brzy, dopadnou velmi pravděpodobně ještě větším posílením estébácko-komunistického proudu. Voliči ANO zatím nemají jediný důvod se od ANO odklonit. Pokud si někdo myslí, že tím důvodem je trestní stíhání Babiše, tak doporučuju ranní rozcvičku, sprchu a dobrou kávu. To je důvodem pro Babišovy nevoliče. Jeho voličskou základnu to zatím paradoxně stmeluje v pocitu spiknutí proti Andrejovi-vykupiteli.

Jestli naši společnost může něco postavit zpátky na nohy, kdy lidé pochopí, že oligarcha a mafián je oligarchou a mafiánem, není to jeho (politická) likvidace, musí jít o jeho vlastní sebe-diskreditaci vlastní špatnou vládou. On musí mít příležitost během svého volebního období pokazit všechno, co se pokazit chystá. Lidé potřebují zjistt, že nic z toho, co velkohubě slibuje, nemůže splnit – a také nesplní. Od Babiše nás může vyléčit jen sám Babiš svou vládou. Jestli ho chceme odklidit z politiky, musíme mu k tomu dát čas. A ten podle všeho bude mít, protože můj tip je, že on nakonec získá někoho, kdo mu těch 101 hlasů zajistí.

Tak jo. Připravme se na to. Za necelé čtyři roky lečba Babišem skončí. A nebojte, nebude nuda. Lečba Babišem velmi pravděpodobně plynule přejde v lečbu extrémně levicovými Piráty.

SaveSave

SaveSave

3899 Celkem čtenářů 1 Dnes čtenářů
http://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/01/doktor.jpghttp://sedmavlna.cz/wp-content/uploads/2018/01/doktor-150x150.jpgTomášEsejeSpolečnostVšechny rubrikyAsi nejsilnější racionální důvod, proč ukončit prezidentování Zemana, zněl předpoklad, že prezident Zeman prodlouží agónii vlády Babišova ANO. Zatímco někdo jiný ji ryche ukončí. Samozřejmě, můžeme se, dneska už zcela akademicky, bavit o tom, jestli by to třeba Drahoš dokázal. Ale není to důležité. Podstatné je, co bude, až...Tomáš Houška - blog o hlavně budoucnosti, i když občas k ní docházíme přes historii